Montážní návod - Police Odhal.

Montážní návod pro polici Odhal se skrytým uchycením

Ke každé velikosti ouk police Odhal. je přibalen příslušný počet montážních trnů (dále jen “trny”).
Kratší část trnu patří do zdi - při montáži se rozevře (podobně jako hmoždinka) a takto se zajistí ve zdi.
Delší část trnu potom trčí ze zdi a na ni se do připravených otvorů nasouvá samotná police Odhal.

Kompletní postup:

  1. Na zdi si na zamýšleném místě pro polici tužkou nakreslíme pomocí vodováhy horizontální linku odpovídající šířce vaší police Odhal. Tato linka Vám pomůže při přesném vrtání trnů do zdi, ale nemusíte se bát - pomocná linka potom bude zakryta samotnou policí Odhal.
  2. Z Vaší police Odhal odměřte přesně rozteče (osy) otvorů pro trny a tyto rozteče zakreslíme na zeď na pomocnou linku.
  3. Překontrolujme, že zakreslené osy trnů na zdi na milimetry přesně odpovídají osám děr v polici Odhal. Nachystejte si vrtačku s vrtáky pro vrtání do vašeho typu zdiva.
  4. Vrtejte pokud možno co nejpřesněji v zakreslených osách trnů a také co možná nejkolměji ke zdi. Začněte vrtákem pr. 6 mm, potom zvětšujte díru použitím většího vrtáku např. pr. 8 mm, 10, 12 a končíme vrtákem pr. 14 mm.
  5. Vsuneme či lehce vtlačíme trny do vyvrtaných děr - kratší částí do zdi. Trny musí být zasunuty až po kovový okraj ke zdi - pokud to nelze, trn vytáhněte a díru prohlubte.
  6. Trny zajistíme ve zdi tak, že na trn nasadíme klíč velikosti 12mm a s citem utahujeme (po směru otáčení hodinových ručiček) dokud trn pevně nedrží na svém místě, tedy s trnem nejde hýbat ani nejde vytáhnout.
  7. Nasuňte polici Odhal na trny.

Doporučené produkty1